Ніякий директор не в змозі провести зміни, втілити ідеї без підтримки людей, які вірять у нього.

Я рада вітати шановних колег, учнів, випускників школи, а також їхніх батьків! За допомогою мого персонального блогу ми зможемо обмінюватися думками щодо подій у сфері освіти та нашого закладу.

суботу, 27 лютого 2016 р.

Інна Совсун: Вступна кампанія 2016 року розпочнеться 11 липня
19 лютого 2015 року перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун під час брифінгу перед проведенням прямої телефонної лінії Кабінету Міністрів України розповіла про особливості вступної кампанії у 2016 році.
Інни Совсун зазначила, що в цьому році вступна кампанія розпочнеться 11 липня. Приймальні комісії вищих навчальних закладів будуть приймати документи від вступників до 27 липня.
За словами першого заступника Міністра, в цьому році термін вступної кампанії - коротший. Відкривати приймальні комісії  на довший термін є недоцільним. Як показала вступна кампанія минулого року, більше третини від загальної кількості заяв абітурієнтів подавалися в електронному вигляді. Також у зв’язку з демографією кількість випускників, принаймні до 2019 року, буде зменшуватися. «Таке рішення не призведе до великих черг до приймальних комісій», - запевнила Інна Совсун.
Особи, які будуть вступати на ті спеціальності, на котрі передбачається проведення співбесід, екзамени і творчі конкурси, будуть подавати документи до ВНЗ до 20 липня. Зарахування на місця державного замовлення буде здійснено не пізніше 6 серпня. В цьому році останній раз буде здійснюватися набір на освітньо-кваліфікаційні рівні молодший спеціаліст, спеціаліст.
За словами першого заступника Міністра, вступники будуть подавати свої заяви за пріорітетністю, що була започаткована в минулому році. «Система пріоритетності довела свою успішність. Це дозволило зробити процедуру більш автоматизованою і прозорою, зокрема, фактично 85% вступників у 2015 році були розподілені під час першої автоматичної хвилі зарахування», - підкреслила Інна Совсун.
Під час вступної кампанії 2016 вступник подає таку ж кількість заяв, як і в минулому – 15. Знімається регулювання щодо кількості ВНЗ, в які вступник може подати заяви, при цьому обмежується кількість спеціальностей, на які вступник може подати заяви – на 5 спеціальностей.
Інна Совсун повідомила, що однією з важливих особливостей вступної кампанії у 2016 році є те, що Міністерство вже не здійснюватиме ручного розподілу місць державного замовлення. Як пояснила перший заступник Міністра,  для вищого навчального закладу встановлюється кількість місць за певною спеціальністю. Абітурієнт, визначивши свою пріоритетність, отримає рекомендацію на зарахування, таким чином університет буде знати скільки  абітурієнтів, з числа найкращих, які отримали право навчатися на бюджеті за певною спеціальністю у них є. «Університети відповідно до показників кількості державних місць, які у них були в минулому році, можуть додавати до 25% кількості абітурієнтів порівняно з минулим роком», - зазначила перший заступник Міністра.
Інна Совсун нагадала, що 1 лютого розпочалася реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання, яка триватиме до 4 березня.
В цьому році випускники складатимуть державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з двох предметів: перший - українська мова і література; другий на вибір - історія України або математика. Можна буде обрати не більше 4-х предметів для складання тестів зовнішнього незалежного оцінювання.
Перший заступник Міністра запевнила, що ЗНО відбудеться відповідно до графіку, а проблеми щодо функціонування системи, які виникли на початку 2015/2016 навчального року, не вплинули на підготовку до ЗНО у 2016 році. 
26.02.2016 | 10:17

В РАМКАХ РЕФОРМИ ОСВІТИ НА КІРОВОГРАДЩИНІ СФОРМУЮТЬ НАВЧАЛЬНІ ОКРУГИ

В рамках реформи освіти на Кіровоградщині сформують навчальні округи
На засіданні колегії облдержадміністрації під час обговорення показників виконання бюджетів області за минулий рік та завдань на цей рік, значну увагу приділили проблемі фінансової підтримки реформ в галузі освіти. Про заходи, які планується вжити у цій сфері, поінформував начальник управлінні освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністраціїВолодимир Таборанський, - інформує прес-служба Кіровоградської ОДА. 
– Основними джерелами фінансування галузі освіти області залишається освітня субвенція, – підкреслив посадовець. – Урядовий норматив бюджетного забезпечення одного учня у 2015 році складав 8,9 тисячі гривень. Проте різні території області витрачали різні суми коштів. Максимальні витрати були у Кіровоградському районі – 20,7 тисяч гривень, Новгородківському та Олександрійському районах – по 17 тисяч гривень (через наявність малокомплектних шкіл). У міських школах Знам'янки, Світловодська, Кіровограда та Олександрії витрати наближені до нормативів 8-9 тисяч гривень на учня. На 2016 рік бюджетний норматив дещо зріс – 10,7 тисяч гривень на одного учня.
У 2015 році в області проводилися заходи з оптимізації мережі освітніх закладів – 1 школу закрито, діяльність 8 призупинено, 4 реорганізовано. Такі заходи проводилися і раніше. За словами начальника профільного управління облдержадміністрації, вони дають певний результат, однак не вирішують проблеми загалом. Тому на 2016 рік заплановано створення освітніх округів.
Володимир Таборанський зазначив, що постановою Кабінету Міністрів України передбачено створення освітніх округів до яких входитимуть опорні навчальні заклади з філіями. Сьогодні вже підготовлено розпорядження голови облдержадміністрації про створення освітніх округів та навчально-виховних об'єднань на Кіровоградщині. Суть такої реформи полягає у тому, що загальноосвітні навчально-виховні заклади будуть розраховані мінімум на 360 учнів. У новостворених НВО діти будуть отримувати освіту, починаючи із дошкільної ланки, і закінчуючи загальною середньою та позашкільною.
За інформацією начальника профільного управління облдержадміністрації, уже в березні на тематичних співбесідах з керівниками усіх територій планується презентувати плани створення НВО та освітніх округів в області із визначеними базовими школами, які надаватимуть повну загальну середню освіту. У таких закладах будуть сконцентровані основі ресурси та забезпечено підвезення учнів. Будуть формуватися паралелі старших класів, що дасть змогу забезпечити профільне навчання та хороші результати ЗНО. Головний зміст реформи полягає у підвищенні якості освіти та забезпеченні однакових бюджетних витрат на усіх учнів.